TheBlog

Lightroom & Photoshop dla Designerów i Fotografów + dawka inspiracji

Lightroom praca na dysku sieciowym

Lightroom praca na dysku sieciowym

Po kilku pytaniach na temat pracy w Lightroom 3 na dyskach sieciowych publikujemy krótki post - tutorial how to Lightroom & network drives.

Sprawa wygląda banalnie prosto, obok całego szumu i wielu artykułów "nie da sie".
Jedynym wymaganiem jakie stawia Lightroom to aby główny plik z katalogiem znajdował sie na dysku lokalnym. To wystarcza aby zaimportować zdjęcia z dowolnego katalogu sieciowego lub dysku zewnętrznego.

Co nowego w Lightroom 4 - tone curves, cross processing i edycja krzywych kanałów RGB

Co nowego w Lightroom 4 - tone curves, cross processing i edycja krzywych kanałów RGB

Na początku stycznia Adobe udostępniło kolejną wersję programu Lightroom w wersji BETA. Nowy Lightroom zawiera sporo nowych udogodnień choć nie ma rewolucji w interfejsie użytkownika. Szczegółowa lista zmian w stosunku do wersji 3 jest opisana na dziesiątkach blogów i stron więc nie będziemy się rozpisywać. Zajmiemy się za to jedną opcją której zdecydowanie brakowało w wersji Lr 3 czyli edycją krzywych poszczególnych składowych kanałów RGB.

Lightroom tutorial, pierwsze kroki

Lightroom tutorial, pierwsze kroki

Krótki artykuł dla wszystkich, którzy chcą poznać Adobe Lightroom 3. Potężne narzędzie do szybkiej edycji i obróbki fotografii. Zaczniemy od początku czyli od omówienia idei obsługi programu i interface'u Lightroom'a

Korekcja perspektywy w Lightroom 3

Redukcja szumów wysokiego ISO w Lightroom 3

Redukcja szumów wysokiego ISO w Lightroom 3

Lightroom oferuje zaawansowaną edycję zdjęć gdzie za pomocą kilku kliknięć możemy dokonać korekcji i usunąć niechciany szum ze zdjęcia. Nowoczesne lustrzanki oferują tryby ISO nawet do 204,000 (jak najnowszy Nikon D4). Taka czułość wiąże się z pogorszeniem jakości obrazu zarejestrowanego przez matrycę aparatu. Na szczęście operacja " naprawy" naszego zdjęcia to tylko kilka kliknięć.