TheBlog

Lightroom & Photoshop dla Designerów i Fotografów + dawka inspiracji

Adobe Photoshop Smart Filters przy obróbce fotografii

Adobe Photoshop CS3/CS4/CS5 oferuje opcję "smart filters". Jest to bardzo wygodny sposób na przenoszenie efektów uzyskanych za pomocą filtrów na inne warstwy. W ten sposób możemy przenosić efekty uzyskane np. poprzez nałożenie kolejnych filtrów z jednego zdjęcia na drugie, co więcej nie modyfikujemy w ten sposób oryginalnej warstwy ze zdjęciem i w każdym momencie możemy usunąć, włączyć/wyłączyć lub zmienić parametry efektu uzyskanego przez dany filtr.

Panorama z serii zdjęć w Adobe Photoshop w 10 minut

Panorama z serii zdjęć w Adobe  Photoshop w 10 minut

Tworzenie panoramy za pomocą Adobe Photoshop. Zapewne nie raz oglądaliście imponujące panoramy miast czy też spektakularne ujęcia krajobrazu złożone z kilku lub kilkunastu zdjęć. Dziś pokażę jak w kilka minut złożyć taką panoramę.
Po pierwsze potrzebujemy serię ujęć. Zdjęcia powinny być zrobione z jednego miejsca i z odpowiednim kątęm przesunięcia wokół osi płaszczyzny, w której robimy zdjęcia (pionowo lub poziomo).

Efekt Tilt shift w Photoshopie

Efekt Tilt shift w Photoshopie

Krótki tutorial jak uzyskać efekt Tilt Shift w Photoshopie.
Tilt shift to technika wykonania zdjęcia z obiektywem o przesuniętej osi optycznej. Efektem takiego zdjęcia jest zmiana perspektywy co owocuje dość popularnym ostatnio efektem złudzenia miniatury na zdjęciach publikowanych w sieci.

Redukcja szumów wysokiego ISO w Photoshop

Redukcja szumów wysokiego ISO w Photoshop

Jak często zdażyło się wam że zdjęcie z waszego aparatu okazało się zbyt zaszumione aby dobrze wyszło w kolorowym druku lub odbitce?
Korzystając z pomocy Adobe Photoshop możemy łatwo pozbyć się szumu ze zdjęć nie tracąc na jakości odbitki.

Wydruk zdjęć, konwersja z RGB do CMYK oraz zastosowanie profili ICC

W tym krótkim artykule postaram się wyjaśnić ideę stosowania profili ICC oraz konwersji obrazu z aparatu do pliku wysyłanego do drukarni w CMYK.
Nie rozpisując się, postaramy się przekazać pewne ważne informacje dla Tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie fotoksiążek i wydruku fotografii oraz tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę w tym temacie.