TheBlog

Lightroom & Photoshop dla Designerów i Fotografów + dawka inspiracji

Wirtualne studio do testowania ustawień oświetlenia

Przy porannej kawie wpadłem na ciekawą stronę - wirtualne studio fotograficzne, które pozwala przetestować różne warianty ustawień oświetlenia studyjnego.
Projekt jest w fazie beta ale spędziłem sporo czasu (2 kawy) bawiąc się ustawieniami.

Premiera Adobe Creative Suite 6

Zostało już tylko kilka godzin do polskiego pokazu premierowego nowego Adobe Creative Suite 6. Wszystko będzie można obejrzeć na żywo. Początek o 17http://www.adobe.com/pl/special/ccevent/index.html

Spotkanie influencerów Adobe

Dzień przed polską premierą Adobe CS6 odbyło się w Warszawie nieformalne spotkanie influencerów Adobe, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Omówione zostały nowości związane z wprowadzeniem nowego pakietu Creative Suite 6 oraz usług Creative Cloud.

Adobe Online Launch

Adobe Online Launch

Adobe Online Launch

Zobacz, jak firma Adobe zmienia proces twórczy, wprowadzając usługę Adobe Creative Cloud i pakiet Creative Suite 6.

Zapisz tę datę i połącz się 24 kwietnia o 17:00, aby uczestniczyć w nadawanym na żywo premierowym pokazie online oprogramowania CS6.

Free Vintage Lightroom 4 presets Pack 1

Free Vintage Lightroom 4 presets Pack 1

Po kolejnej krótkiej przerwie wracamy do tematu nowego Lightroom'a i jego nowych opcji modyfikacji zdjęć. Jakiś czas temu omawialiśmy opcje edycji krzywych kanałów RGB. Dziś wykorzystując te opcje przedstawiamy zestaw predefiniowanych presetów stylizowanych na zdjęcia retro nawiązujących do lomografii oraz cross-processingu. Jest to oczywiście kreatywna wariacja na temat. Presety są do pobrania za darmo do wykorzystania prywatnego i komercyjnego.